Fakültemiz 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni Yapıldı
2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni  Fakültemiz, Edebiyat Fakültesi, Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Safranbolu Turizm Fakültesi ile ortaklaşa düzenlendi.2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılında Fakültemizde Fizik Bölümünden  2, Kimya Bölümünden 12 ve Matematik Bölümünden ise 35 öğrencimiz mezun olurken  üniversitemizde ise toplam 5 bin 847 öğrenci mezun oldu.

Mezuniyet töreni, protokol üyeleri ile mezun öğrencilerin birlikte gerçekleştirdiği kortej yürüyüşü ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından tören, protokol konuşmalarıyla devam etti.

Karabük Üniversitesi Gökşen M. Yücel Spor Merkezinde düzenlenen mezuniyet törenine, Karabük Cumhuriyet Başsavcısı Koray Kesgin, Karabük Vali Yardımcısı Erol Özkan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Elif Çepni, Fakülte Dekanları, Yüksekokul Müdürleri, Akademik ve İdari Personel, öğrenciler ve aileleri ile çok sayıda davetli katıldı.Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Gökhan Gökoğlu, “Şu anda kariyer yolculuğunuzun basamaklarını tırmanmak için gerekli her türlü imkan ve beceriye sahipsiniz. Üniversitemiz ve özel olarak da Fen Fakültesi; yeniliğe açık, özgürlükçü, esnek ve vizyoner yapısıyla şekillendirdiği eğitim-öğretim programları ile sizlere en üst düzeyde nitelikli bir eğitim sunmayı birinci öncelik olarak benimsemiştir. Pandemi döneminde ve bu yıl içinde gerçekleşen deprem felaketi sonrasında üniversitemiz, çevrimiçi eğitim ve sınav platformlarını en etkili kullanan üniversitelerden biri olarak öne çıkmış, yenilikçi ve farklı gelişmelere hızla adapte olabilen yapısını ortaya koymuştur.  Tüm akademik ve idari süreçlerde her yönüyle toptan kalite anlayışını benimsemiş olan Üniversitemiz her geçen gün daha da iyileşen fiziki altyapısı, eğitim ve araştırma imkanları ile uluslararası bağımsız değerlendirme kuruluşları tarafından yapılan sıralamalarda üst sıralara tırmanmaya devam etmekte, bu yönüyle yurtiçi ve yurtdışında tanınırlığı artmakta, daha fazla tercih edilen bir üniversite haline gelmektedir.
 
Karabük üniversitesi, sadece eğitim ve araştırma alanlarında değil, sağlıklı ve kaliteli yaşam, yenilenebilir ve  temiz enerji kaynaklarının etkin kullanımı, küresel iklim değişikliğine karşı aksiyon alma gibi alanlarda da ülkemizin önde gelen altı kurumundan biri olmayı başarmıştır. “

“İçinde bulunduğumuz çağda eğitim sürecinin asla sona ermeyeceğini, Yaşam Boyu Öğrenme konsepti içerisinde her daim mesleki ve sosyal açıdan kendinizi geliştirmek zorunda olduğunuzu unutmayınız. Hangi akademik disiplinden gelirseniz gelin, vizyonunuzu geliştirmeyi, olaylara çok yönlü bakabilmeyi ve etkili çözüm üretmeyi başardığınız ölçüde meslektaşlarınızla olan rekabetinizde öne çıkacaksınız. Kariyer basamaklarını tırmanırken, akademik bilgi ve birikimin yanında insani özelliklerin ve kişiliğinizin de çok önemli olduğunun bilincinde olarak yüksek meziyetlere sahip bireyler olmanın gayreti içinde olmanız gerekmektedir. Sorumluluk duygusuna sahip, dürüst, açık fikirli bireyler olarak öncelikle ülkenize hizmet etmeyi amaç edinmeniz bizler için en büyük gurur ve övünç kaynağı olacaktır.” ifadelerini kullandı.Protokol konuşmalarının ardından dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri ve ödülleri takdim edildi.

Fakültemiz birincisi Matematik Bölümünden  Arzu Türkoğlu, ikincisi  Matematik Bölümünden Tuba Lekesizsoy, üçüncüsü Fizik Bölümünden  Ahmed Tawfik Hasan Al-Askari oldu.